Є ризик, що українку, яка застрягла в аеропорту Афін, депортують − консули

REUTERS/Alkis Konstantinidis

Об этом сообщает Московский репортер

Українку помістили в поліцейський відділ аеропорту (ілюстративне фото)

REUTERS/Alkis Konstantinidis


Сьогодні, 8 липня, стало відомо, що в аеропорту Афін (Греція) застрягла ще одна туристка з України. Вона зможе повернутись в Україну протягом 3−4 днів.

Про це РБК-Україна повідомила радник з консульських питань посольства України в Греції Анна Тищенко.

Українку помістили в поліцейський відділ аеропорту.

«Одна громадянка України була поміщена в цей же поліцейський відділ. Коли у неї зворотний квиток, тоді і буде наступний рейс її компанії. Тоді вона і поїде — через 3 або 4 дні», — повідомила Тищенко.

У посольстві Греції також пояснили, що офіційною причиною відмови українській туристці у в’їзді в Греції є «загроза громадському здоров’ю».

Консули роблять все можливе для того, щоб українка не була депортована.

«Я не буду давати ніяких прогнозів. Ризик завжди є. Ми будемо працювати, щоб цього не сталося. Вони всі не в’їжджають в Грецію за статтею „Небажані громадяни у зв’язку з загрозою громадського здоров’я“. За цією статтею завжди є ризик, що людина буде внесений у список небажаних осіб», — додала вона.

У ніч на неділю, 5 липня, в аеропорту Афін були затримані 17 українців, які прилетіли до Греції з Києва, через заборону на в’їзд до країн Євросоюзу громадянам третіх країн під час спалаху COVID-19. У в’їзді в країну громадянам України відмовили під час проходження паспортного контролю в аеропорту грецької столиці.

Читайте також:

Більшість хворих — туристи. У Греції вперше за кілька тижнів зареєстрували нові випадки коронавірусу

6 липня одній із затриманих українок дозволили перетнути грецький кордон: вона прямувала транзитом на навчання до Франції.

Решта громадян України залишалися в так званому «накопичувачі» для нелегальних мігрантів.

Увечері 7 липня в Україну повернулися 13 осіб рейсами авіакомпаній RyanAir і Wizz Air. Ще трьох українців все ж пропустили на територію Греції, вони задекларували бізнес-мету візиту.

Європейський Союз затвердив список країн для відкриття кордонів з 1 липня, проте Україна в нього не увійшла. В ЄС можуть потрапити тільки окремі категорії українців: учні, студенти; моряки, які подорожують транзитом; фахівці з третіх країн, чия робота не може виконуватися дистанційно.

Редактор: Дар’я Харченко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/ukrajinka-v-greciji-konsuli-ne-vidkidayut-deportaciyu-ostanni-novini-50098776.html”

Политика

Не надо говорить правду в глаза. Они ничего не слышат.