Тарас Кремінь призначений мовним омбудсменом: що про нього відомо

Кабінет Міністрів на своєму засіданні у середу, 8 липня, призначив викладача української мови Тараса Креміня на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Об этом сообщает Слон РУ


Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан на своїй сторінці в Facebook.


Тарас Кремінь народився в 1978 році, є викладачем української мови та літератури, а також англійської мови та зарубіжної літератури.


Має вчений ступінь кандидата філологічних наук.


Зараз Кремінь є професором в кількох університетах Миколаєва.У 2010 році він став депутатом Миколаївської обласної ради.


У 2014 році Креміня обрали головою Миколаївської обласної ради.


З 2014 по 2019 рік очолював підкомітет комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.


Тарас Кремінь також є співавтором закону "Про державну мову".


Як відомо, 25 червня Кабінет Міністрів створив секретаріат уповноваженого із захисту державної мови та затвердив граничну чисельність його співробітників в 50 осіб.


Кабінет Міністрів розглядав 3 кандидатів на посаду уповноваженого із захисту державної мови: філолога, фахівця комунікації Світлану Бронікову; кандидата фізико-математичних наук Святослава Літинського та викладача української мови Тараса Креміня.


Як повідомляв "Апростроф", раніше мовним омбудсменом в Україні була Тетяна Монахова, яку Кабмін призначив 27 листопада 2019 року. В травні чиновниця подала у відставку.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/2020-07-08/taras-kremin-naznachen-yazyikovyim-ombudsmenom-chto-o-nem-izvestno/202752”

Политика

Не надо говорить правду в глаза. Они ничего не слышат.