На кону доля Brexit: у Британії почалися позачергові вибори

У Великобританії 12 грудня тривають позачергові парламентські вибори. Британці мають визначитися, якій із політсил вони доручать врегулювання питання Brexit.

У країні це волевиявлення розцінюють як одне з найважливіших після закінчення Другої світової війни. Про це пише "Європейська правда", посилаючись на Reuters.

Зазначається, що головними конкурентами на них стали прем’єр-міністр Борис Джонсон і лідер опозиції Джеремі Корбін. Перший переконує громадян у тому, що йому вдасться вивести Великобританію з Європейського Союзу до 31 січня наступного року, а другий обіцяє черговий референдум щодо Brexit.

Новини
У майбутніх виборах у Британії знайшли "російський слід": у чому суть
Борис Джонсон обіцяє вивести Великобританію з ЄС до 31 січня 2020 року

Борис Джонсон обіцяє вивести Великобританію з ЄС до 31 січня 2020 року

Характерно, що раніше, 30 жовтня 2019-го, 438 депутатів Палати громад ухвалили пакет законів, який проклав шлях до перших грудневих виборів із 1923 року.

Крім цього, упродовж цієї виборчої кампанії Консервативну партію одіозного прем’єра Джонсона критикували за використання оманливої тактики в соціальних медіа. Водночас Лейбористська партія Корбіна прагнула виграти голосування, обіцяючи британцям обкласти податками багатих, збільшити державні витрати, а також націоналізувати залізничну галузь і водопровідні компанії.

Зазначається, що всі ключові опитування громадської думки, які хоч і пророкують різні сценарії, у більшості говорять про те, що виграє саме Джонсон.

Виборчі дільниці відкрилися о 9:00 і мають закритися опівночі (за київським часом), коли екзитпол оголосить перші дані щодо голосування. Офіційні ж результати парламентських виборів із 650 округів Великобританії почнуть надходити з першої години ночі до сьомої ранку.

Отже, після 31 січня 2020 року Великобританія вступить у перехідний період, протягом якого вестиме переговори про нові відносини з Євросоюзом.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • У червні 2016 року більшість жителів Великобританії проголосували за вихід королівства з Європейського Союзу.


  • Країни-члени ЄС схвалили проєкт договору про Brexit, який регламентує ключові моменти виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС.


  • На думку експертів, вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу може стати причиною повного розвалу ЄС, адже так англійці покажуть приклад іншим країнам.


  • Прем’єр Великобританії Борис Джонсон створив військовий кабінет для активізації підготовки до виходу країни з Євросоюзу без угоди. Політик був готовий на Brexit будь-якими необхідними засобами до 31 жовтня.


  • 18 вересня Європарламент підтримав документ про "упорядкований Brexit", а 17 жовтня ЄС і Лондон уклали нову угоду щодо Brexit, яка "повертає контроль" Сполученому Королівству.


  • 28 жовтня лідери країн Євросоюзу погодилися на прохання Великобританії про перенесення крайнього терміну для Brexit.


  • Європейська рада формально затвердила рішення про відтермінування Brexit відповідно до статті 50 Договору про ЄС, назвавши остаточну дату.


Підпишись на "Telegram"-овий канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Brexit" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/abroad/na-konu-dolya-brexit-u-britanii-pochalisya-dostrokovi-vibori.htm”

Политика

Не надо говорить правду в глаза. Они ничего не слышат.